#30077
Anonim
Pasif
Quote:
bu konuda hiç bişey yazmadığımı farkettim.ve hemen birşeyler yazmak istedim öle yıldızlı sözlere gerek yok..aklı başında olan dini ne olursa olsun bu olaya gülümseyerek geçemez…eğer bunu yapanlar müslümanım diyorsa ben müslüman değilim…çünkü müslümanlık bu değil.türküm diyorsa ben türkte değilim…türklükte bu değil….inanın çok üzülüyorum.dilerim allahtan hepsi cezalarını çekerler bu dünyada öbür dünyada…ölenlerin ne suçu vardı onlar siz müslümansınız diye aynı şeyi yaparlarmıydı acaba
kesinlikle hayır ben şunu gördüm bir hristiyan sen müslümansın sen yahudisin diye bir insanı boğazlamaz bir müslüman olarak bu olaya çok üzüldüm…onlarında gerçekten içlerinde sevgi olduğuna Allah sevgisi olduğuna inanmıyorum ..
tek isteğim dünya barış içerisinde olsun artık inanç uğruna kan akıtılmasın..burası TÜRKİYE herkes istediği inancı özgürce yaşıyabilir..osmanlı zamanında ki yapılanma nasılda güzeldi…bu canavarlaşmada neyin nesi…
sevgiyle kalın..

Sevgili Mucizehal,
Öncelikle bu güzel düşüncelerinizden dolayı sizi sevgiyle kucaklıyorum .Ne güzel bir yüreğiniz var!

İnsanların inançları yüzünden boğazlanmaları insanlığa sığmayan bir şey. Keşke herkes özgürce inancını yaşayabilseydi. Söylediklerinizde tamamen haklısınız. Keşke savaşlar olmasa, insanlar birbirlerini öldürmeseler, kan akmasa.. Ama ne yazık ki iblis denen o yılan, sonunun yaklaştığını bilerek dünyayı karıştırmak, insanları birbirine düşürmek, kan dökmek için hiç durmadan çalışıyor. Tanrı’dan, Tanrı bilgisinden uzak olan insanlar da iblisin tuzağına düşerek, onun ellerinde maşa olarak kullanılıyorlar ne yazık ki! Bütün savaşların, kötülüklerin, katliamların ve günahların arkasındaki tek kişi Şeytan’dır.

Ama Tanrı bütün ulusları, bütün insanları, hangi dil, hangi ırk ve hangi inançtan olurlarsa olsunlar ayırım yapmadan seviyor. Kutsal Kitap’ta on emirden birisi de ‘öldürmeyeceksin’ emridir. Ama Tanrı bilgisinden ve korkusundan uzak olan insanlar O’nun emirlerini çiğneyerek Şeytan’a hizmet ediyorlar.

Dualarımız tüm insanların gerçek olan Tanrı’yı ve O’nun gönderdiği İsa Mesih’i tanımaları ve kurtulmalarıdır.

Sevgilerimle