Re: Kilise satın alıp cami yaptılar

#31998
Anonim
Pasif

syn evangelist, çok güzel noktalara değinmişsiniz. birde ben bunların biraz üstünden geçmek isterim. avrupada serbest olan inanç özgürlüğü, insana insan olduğu için değer verildiğini gösterir ama başta fransa ve ingiltere olmak üzere bir çok gelişmiş ülkede türk yada müslüman gibi kavram geçtiği zaman direk olarak terorist kelimesiyle birleştiriliyor. ama yahudilerin ideası olan büyük israil devleti için son günlerde yaptıklarına o büyük ülkeler ses çıkaramıyor.
bir diğer husus, bir ezan selası yaklaşık olarak 4 dakika sürmektedir, ve her meridyen çizgisi üzerinde en az 1 tane cami wardır. bundan kastım ezan sesi dünya üzerinden hiç eksilmez. ama atinada planlamayı bozan bir cami wardı her ne hikmetse o cami de o meridyen üzerinden geçen tek camiydi ve yıkıldı :) (neyse ki daha kuzeyde bir başkası yapıldı)
dewam edelim, ben izmirde yaşıyorum. izmir in en işle yeri olan alsancak ta bir çok kilise war ve bunlarda gayet rahat bir şekilde misyonerlik yapmaktadır. Sizin şikayetiniz bunların bombalanması , taşlanması ve molotof kokteyli gibi olayların yaşanmasıdır. şikayetinize sonuna kadar katılıyorum. Ama bilmenizi isterim ki, o eylemleri yapanlardan ele geçirilen silah ve mühimmatlar amerikan silahları. Yani bunları durdurmak bi bakıma hristiyanların ellerinde :) din adamları uyarıları yapar uymazlarsa afaroza kadar gider ;)
tarihi sahnelere de dayanalım isterim biraz. viena da yer alan tarihi bir anıt war, sembolik ve tarihi değeri olduğu için sağlam duruyor elbette. bir türk-müslüman asker yerde ve vienalı asker onun kafasına basıyor. bide 1453 senesine bakalım, kaç tane kilise yada hristiyan sadece dini sebeplerden öldürülmüştür. hatta şehir teslim olmadan girilseydi şehir harabeye döneceği için teslim olması beklenmiştir 3 hafta kadar :) bu arada alsancak kıbrıs şehitlerinde ki kiliseden ricamız incil içine 10 american doları koymasınlar, insanlıktan nasibini almamış olan reziller gelip incil i alıyorlar, içindeki parayı aldıktan sonra kutsal bir kitabı yere atıyorlar.