#29952
Anonim
Pasif
mucizehal;7994 wrote:
“Kader diye birşey yok” demek de malesef senin kaderin. Senin adına üzülüyorum. çünkü herkes yaşadığı gibi ölür. Bence bunları yazmadan önce kader denileni iyice araştırsaydın. Yanlış biliyosun ama bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp. hz.Muhammet kendisinin dişini kırmış olanlara iman etmeyenlere zulum edecek olan çevresine söyle dedi.. Yapmayın, bilmiyorlar. Bilseler böyle yaparlarmıydı? Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu?
O yüzden ben de sana kızamıyorum. Bilmiyorsun. Bilsen böyle yazar mısın?
Ama lütfen araştır ve keder diye bir şey yoktur cümlesinden vazgeç. Kader vardır.
Senin kaderin de var.. Dilerim Allahtan kaderin güzeldir. şimdi ben sana kaderi burda anlatamam. Allah yazmışsa ve sen bunu araştırıp öğreneceksen Allah bunu zaten biliyor. Allah bildiğini yazar. Senin araştıracağını, öğreneceğini bilip yazar. Bu kulum araştıracak, öğrenecek ve iman edecek der. Bu kaderi aslında sen yazarsın, ama sen araştırıp öğrenmeyeceksen Allah bunu da ezelde bildiği için bu kulum araştırmayacak ve öğrenmeyecek, der. Yani kader denilen şeyi biz kendimiz yazıyoruz. Allah (c.c) sadece biliyor ve yazıyor. Ben anlatamadım, sen araştır ve kaderini değiştir.

Sevgiler

Dininizde madem kader var herseyi Allah (size gore allah tabi biz bu allaha inanmiyoruz) yazmis. O zaman neden cehennem var? Madem allah herseyi yazmis herkesin ne yapacagini biliyor kullarini neden cehenneme bilerek yolluyor? adalet bu mu? allah bu kadar sevgisiz olabilir mi? kullarini yakacak kadar? hemde kendisi yazip, ne zaman ne yapacagini!
istedigini cennet gonderiyor istedigini cehenneme yolluyor.

Super bir olay, cidden.