#30173
Anonim
Pasif

@izmirligizem 8579 wrote:

her ikinizede teşekür ederim cevabımı aldım ben. benimde zaten demek istediğim buydu.bakıyorum kutsal kitap yargılama var diyor ceza var diyor ama bazı arkadaşlarımız burda bir hristiyan için böyle bişey söz konusu değil diyor. bu bana matıklı gelmedi.beni bırakın kutsal kitaba aykırı zaten.

Bilmeden konuşuyorsunuz. İnsanlara yalan yanlış bilgiler veriyorsunuz. Nedemek Kutsal Kitaba aykırı? Kutsal Kitab’ı okuma gereğini bile duymuyorsunuz. Birde Kutsal Kitaba aykırıdır diyorsunuz. Bu nasıl bir mantıktır? Nasıl bir bakış açısıdır?

Hiç bir hristiyan cehenneme girmeyecektir! Bunu ben söyemiyorum. Bunu Kutsal Kitabın ta kendisi söylüyor.

Aynı Kutsal Kitap’ta her Hristiyanım diyen de Hristiyan olamaz diyor. Ben size daha önceden 10 emri yazmadım mı? Örnek olsun diye, her ne kadar bir insan hristiyanım dese de eğer bu 10 emre uymuyorsa bu kişi hristiyan olamaz demedim mi?

10 emirden biri öldürmeyeceksindir. Bir kişi ben Hristiyanımdır diyorsa, ve buna rağmen adam öldürüyorsa bu insanın Hristiyanlıkla bir alakası yoktur demedik mi? Dolayısıyla cehennemliktir diye üstüne basa basa vurgulamadık mı? Hatta daha da açıklayıcı olsun diye, güncel bir örnek olan George Bush örneğini vermedik mi?

Bunları defalarca yazdık ve hala diyorsunuz ki “en azıllı Hristiyanlar sadece iman ettiğinden dolayı nasıl olurda cennete girer”.Ya kardeşim cani, azıllı bir insanın Hristiyanlıkta işi ne?

Ve lütfen bir daha Kutsal Kitap hakkında konuşurken ezbere konuşmayın. Bu siteye yeni gelen, bu dini öğrenmek isteyen insanlar var. Sizin söylemleriniz baz alarak yalan yanlış şeyler öğrenecekler.