#30661
Anonim
Pasif
BURÇ;9359 wrote:
Taş başıma geldi:)

1. Ben Pavlus’u kötü bir insan olarak nitelendirmiyorum. Öteki konuda sadece Pavlus’un kendi düşüncelerini yansıttığını söyledim. Ki ben bunu en başından beri iddia ederim. Bu forumda Pavlus hakkında ki düşüncelerimi apaçık bir şekilde ifade etmemişsem, bu benim foruma, hristiyan görüşüne ve herşeyden önemlisi burada “Abi” dediğim insanlara duyduğum saygıdan ötürüdür.Çünkü burası Protestan mezhebine ait Hristiyan bir forumdur. Hristiyanlığı benimsemeyenler yada mezhepçilik yapmayıp protestan mezhebini benimsemeyen kişiler (benim gibi) burada bir misafirdir ve ev sahibimize de ayak uydurmalıyızdır.

AMA, eğer sayın çölgeçen siz bir konu açıp orada Pavlus’un sözlerini kişisel görüşümüdür yoksa Tanrı sözümüdür diyorsanız ve bu konuyu protestan mezhebine ait bir insan olarak tartışmaya sunuyorsanız, elbette ki ben burada düşüncelerimi yazacağımdır. Eğer sizin açmış olduğunuz bu konu başlığı olmasaydı, burada misafir olduğumun bilincini unutup ben kendim zaten böyle bir konu açmazdım. Ben yorumumu yaptıktan sonra, konu içinde bana karşı çıkılıyorsa, “Geriye kalanlara Rab değil, ben söylüyorum” cümlesini yanlış manalara çektiğim söyleniyorsa elbetteki bu konuda da kendimi savurum.

İlk başta da belirttiğim gibi, eğer siz “Pavlus’un sözleri Tanrı sözü müdür?” tarzında bir konu açmasaydınız ben zaten bu düşüncelerimi dile getirmeyecektim. Açtınız dile getirdim. Bana yanlış düşünüyorsun denildiği zamanda ise kendimi açıklayabilmek için konunun detayına indim.
Diğer konularda Pavlus hakkındaki bu düşüncelerimi açıklamamış olmam benim iki yüzlülüğüm değil, bu foruma; ama bu forumdan da önce “Abi” diye hitap ettiğim insanlara olan saygımdan ötürüdür.

Sayin Burc

Benim de sizin gibi bir mezhebim yok.Mesih inanlisiyim.Fakat bir konuda size karsiyim.Pavlus’la ilgili…Size acikca sormak ve acikca cevap almak isterim.
1.Pavlus’un tüm yazilarinin Kutsal Ruh’un esini olarak kabul ediyor musunuz? Yoksa bazilari kendi görüsüdür bazilari ise Kutsal Ruh’un esini midir?diyorsunuz?
2.Pavlus’la ilgili düsüncelerinizi acikca ögrenmek isteriz ki size acikca cevap verebilelim.
3.Burasi Protestan mezhebine ait bir sitedir demissiniz ve buraya ayak uydurmak zorundayim demissiniz.Söyleyeceginiz seyleri Kutsal Kitap’tan ayetlerle desteklediginiz sürece düsüncelerinizi burada aciklamaktan cekinmeyin.Ben öyle yapiyorum.Burda kendimi sadece misafir olarak görmüyorum.Bu siteye gelen insanlara Rab adina hizmet etmek adina ev sahibi olarak bile görüyorum kendimi.
4.Kutsal Kitap’i temel alan ve yasantisini bu temel üzerine kuranlar Pavlus’u tartismasiz Tanri elcisi sayarlar ve yazdiklarinin tümünü Tanri Sözü olarak kabul ederler.