#28338
Anonim
Pasif

Tanrı’nın en düşük ölçüsü topuğa kadar doluluktur

Melek, Tanrı adamını adım adım yönlendirdi ve dikkatlice bin arşın ölçtü. İlk evrede sular, Hezekiel’in ancak topuğuna geliyordu.

Kutsal Ruh’un gücünü dolaysız bir şekilde yaşamak kesinlikle harikadır, ama ” topuğa kadar yükselen doluluğun ” Tanrı’nın en düşük ölçüsü olduğunu unutmayın. Birçok imanlının bu kadarcık doluluğu yeterli bulması trajiktir. Bu düzeyde kalırsanız, pek bir yere gideceğinizi sanmayın. sadece bu düzeyde kalan bir kilise önderini ya da kilise üyesini izlemeyin. Tanrı’nın sunduğu en düşük düzeye takılıp kalmayın. Kuşkusuz kendi deneyiminizi, topuğuna kadar bile olmayan kişilerle kıyaslayabilirsiniz. Ancak hedefiniz daha sığ değil, daha derin olmaktır. Ne yazık ki Tanrı için büyük potansiyele sahip insanlar, bebek havuzunda oturup bir kaşık suda oynuyorlar.

Charles Haddon Spurgeon şöyle yazıyor: ” Bazı imanlılar teknelerini öylesine sığ olan ruhsal sularda yüzdürüyorlar ki, çoşkun dalgaların sırtında hızla göğe doğru yükselecekleri yerde omurgaları dibe sürttüğü için gıdım gıdım ilerliyorlar. “

Hepimizin kaçınması gereken bir karabasan değil mi ?

Hayal kırıklığına uğramış o kadar çok Rab’bin işcisi var ki ! İliklerine kadar ruhsal hizmete adanmışlar, ama çok az sonuç alıyorlar. Niçin ? Çünkü sadece kıyıda kürek sallayıp duruyorlar. Ellerinden geleni yapıp bunu birazcık duayla baharatlıyorlar. Oysa Rab’bin Luka 5:4’teki * buyruğunu dikkate alıp asla derin sulara açılmıyorlar. Bugün, İsa, kıyıda duruyor ve sığ sulardan ayrılıp derinlere açılmamızı istiyor.Ama buna kim cesaret edecek ?

Pentikost yolu nedir ? İsa, büyük işler yapacağımızı, çünkü bize Kutsal Ruh’unu göndereceğini söyledi ( Yu. 14:12-17 ). Demek ki, aslında işi yapacak olan kendisidir. Rab, elimize, yalnızca bizi yaşamda tutmaya yetecek bir iki sıkımlık güçle dolu bir diş macunu tüpü tutuşturmakla kalmaz. Normal imanlı yaşamı, ” akarsu kenarına dikilmiş ağaca ” benzemelidir ( Mez. 1:3 ) **

İmanlının başarısı, Kutsal Ruh’un doluluğuna dayanmaktadır. Kutsal Ruh’un daha derin sularına girmeliyiz. O’nun akışına kapılınca değişeceğiz.

*Konuşmasını bitirince Simun’a, ” Derin sulara açılın, balık tutmak için ağlarınızı atın ” dedi. ( Luka 5:4 )

** Böylesi akarsu kıyılarına dikilmiş ağaca benzer. Meyvesini mevsiminde verir, yaprağı hiç solmaz. Yaptığı her işi başarır. ( Mez. 1:3 )

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.
Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle !
Dünyayı kazansan neye yarar ? gv gv gv