#29022
Anonim
Pasif

:papatya: Üçüncü olarak, Rab senin varlığından hoşnut olur ve başkalarının da senin varlığından hoşnut olmasını ister. Bu gerçeği de kabul etmelisiniz. Baba oğlunu sadece kendisiyle kişisel bir ilişki için değil, daha büyük topluluklar için de yeniler. Onun için büyük şölen düzenler. Bunu hem oğlunun eve dönüşünü kutlamak, hem de yenilenmenin ve kabullenmenin açık bir göstergesi olarak yapar. Onun gelişini kutlamak için besili bir danayı keser. Kasabadakilere , ” Bu benim oğlum. Kabul edildiğim gibi ben de onu bütünüyle kabul ediyorum. Sevincime katılın ! ” der. Büyük oğluna ise şunları söyler: “… sevinip eğlenmek gerekiyordu. Çünkü bu kardeşin ölmüştü, yaşama döndü; kaybolmuştu, bulundu ! ” ( Luka 15:32 ).

İşte babanın gösterdiği SEVGİ, verdiği DEĞER, sergilediği İSTEK ! Bütün bunlar, Tanrı’nın Sözü’ndeki gerçeği yansıtır. Tanrı geçmiş günahlarımızı bağışlamayı ve Kendisiyle bir ilişki kurarak yenilenmemizi ister. Tanrı’nın sunduğu bağışlamayı bugün kabul edecek misin ?

Belki de, ” O’nun sunduğu bağışlamayı nasıl kabul edebilirim ? ” diye sorabiliriz.

Kutsal Kitap bunu çok açık ve basit bir biçimde dile getiriyor: ” Günahlarımızı itiraf edersek, güvenilir ve adil olan Tanrı günahlarımızı bağışlayıp bizi her kötülükten arındıracaktır.” ( 1. Yu. 1:9 ).

” Tanrı’nın sevgisine ve bağışlamasına ulaşmak gerçekten bu kadar basit mi ? ” diye sorabiliriz.

Evet ! Tanrı sadece günahlarımızı itiraf etmemizi ve İsa’ya iman edip O’nun aracılığıyla sağlanan kurtuluşa kavuşmamızı istiyor. İman etmek ve almak ! Tanrı’nın ” bulunmamız ” ve O’nunla doğru bir ilişki kurmamız için istediği tek şey budur. ( M. Y. )

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.:elsalla: