Re: Futbol Ateşi

#29561
Anonim
Pasif

gv
Bugünlerde oynanan Avrupa Kupası maçları yüzünden milyonlarca insan ekran başına kilitlenmiş adeta, heyecan dorukta… Bir de maçları kazanarak finale doğru koşan ülkelerin insanlarının sevinçleri, coşkuları her hallerinden belli oluyor.

Spor ve bu güzel şeyleri yaşamak tabii ki çok hoş kuşkusuz! Ama ne yazık ki bu mutluluk ve sevinç kısa bir süre sonra kayboluyor ve unutuluyor. Yaşam koşuşturması, dünya kaygıları ön plana çıkıyor. İşte dünya ancak bu kadarını verebiliyor insana. Kısa ve buhar gibi kaybolan geçici bir mutluluk! Tanrı bizlere sonsuza dek sürecek ve hiç kimsenin bozamayacağı sevinç ve esenlik sunmaktadır. İsa Mesih’e gerçekte iman eden herkesin sahip olabileceği bir esenlik.. Şöyle dedi İsa Mesih kendisine iman edenlere:

Size esenlik bırakıyorum, size kendi esenliğimi veriyorum. Ben size dünyanın verdiği gibi vermiyorum. Yüreğiniz sıkılmasın ve korkmasın’(Yuhanna 14:27).

İsa Mesih’in verdiği sevinç sonsuza dek sürer. Acılarda, sıkıntılarda, hastalıklarda bile o esenlik içimizdedir. Kutsal Ruh’un verdiği bu esenliği hiçbir güç bizden alamaz!

Esenlikte Kalın