ANASAYFA Forum SEKÜLER KONULAR… Evlilik, Boşanma Evlilik, bir antlaşma, bir sırdır. Re: Evlilik, bir antlaşma, bir sırdır.

#30399
Anonim
Pasif

Evlilik, neden başarısız olur ? Bu durumu üç ana nedene bağlayabiliriz:
1- Evlilik sırrına erişmemiş olmak.
2- Evliliğin kutsal bir kurum olduğunu kavrayamamak.
3- Evliliğin kurallarını görmezden gelmek.

Evlilik, toplumun en küçük yapı taşıdır.Eğer kişinin evinde ve aile yaşamında barış yoksa, dünya için ne umudumuz kalır ? Komşum kimdir ? En yakın komşumuz , eşimizdir, sonra da çocuklarımız. Onları sevmeyi beceremiyorsak; dünyayı kurtarma projelerine girişmemizin anlamı yoktur.

Eğer kalbin rahat, evinde huzur içindeysen ve harika yaşama doğru giden basamakları şikayet etmeden adım adım çıkıyorsan, bir barakada bile yaşasan, sarayda yaşar gibi olursun. Ama sarayda yaşıyorsan ve yüreğinde huzurun yoksa, yaşantının tüm görkemi sadece ve sadece seyirliktir.

Mesih bedenin kurtarıcısı olarak inanlılar topluluğunun başı olduğu gibi, erkek de kadının başıdır. Ey kocalar, Mesih inanlılar topluluğunu nasıl sevip onun uğruna kendini feda ettiyse, siz de karılarınızı öyle sevin. Hiç kimse hiçbir zaman kendi bedeninden nefret etmemiştir. Bununla birlikte, her biriniz karısını kendisi gibi sevsin. Kadın da kocasına saygı göstersin. ( Ef. 5:23, 25,29 -33 )

Size yeni bir buyruk veriyorum: Birbirinizi sevin. Sizi sevdiğim gibi siz de birbirinizi sevin. ( Yu. 13:34, 35 )

Çevresine sevgi saçan iyi evlilikler az sayıdadır. Böyle bir evlilik çarpıcıdır. Tanrı sevgisinin diri bir simgesidir.

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.
Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle !

Dünyayı kazansan neye yarar ? isasiyahbeyaz :elsalla: :elsalla: :elsalla: