#31393
Armagan
Anahtar yönetici

Mesih’te Çok değerli kardeşlerim,

Yurtdışında bulunmam nedeniyle yeterince zaman ve fırsat bulamadığım için Forumdaki konuları ve yazıları takip edemiyorum. Ama fırsat bulabıldiğimde giriyor ve yazılarınız için teşekkür ediyorum. Rab herbirinizin hizmetini bereketlesin. RAbde herbirinizi çok seviyor herbiriniz için Rabbimizden güç, cesaret, bereket ve esenlik diliyorum.

Forum bir tartışma platformudur ve herkesin her zaman bizimle aynı fikirde olması gerektiğini, bizim gibi düşünmesi gerektiğini ne söylüyoruz ne de daha önce söyledik. Koreş kardeşimizin de çok güzel tesbit ettiği gibi, bir düşünce, bir öğretiş varsa, bunun karşı düşüncesinin de aynı şekilde konuşulup tartışılması en doğru olanıdır. Yoksa her şey tek taraflı ve önyargılı olarak değerlendirilebilir.

Ankaralı kardeşimiz kendi anlayışına göre kendisini haklı görebilir. Ona karşı düşünenler de olacaktır. Ama bence her öğretişimizin temelini Kutsal Kitap oluşturmalıdır. Kutsal Kitapta sözü edilmeyen konuların nasıl yorumlanacagını da yine bence imanlılara ve yerel kiliselere bırakmamız en doğrusu olacaktır. Her konuda her zaman aynı görüşte olmayacağız. Karşılıklı saygı ve anlayış çerçevesinde kalarak birbirimize katlanmayı ve birbirimizi taşımayı öğrenmemiz gerektiği kanısındayım.

Suna’nın Ankaralı kardeşimize cavaben yazmış olduğu yazıda suçlamalar ve bu kadar alınacak veya küsecek unsurlar görmedim. Lütfen daha esnek ve alçakgönüllü bir yaklaşımla RAbbin önünde duralım ve tüm konuyu O’nun ellerine bırakalım.

Bu tür tartışmalar her zaman olacaktır. Ama eleştirildiğimizde nasıl bir tepki göstereceğimiz konularında RAbden bize lütuf göstermesine de çok ihtiyacımız olduğu kanısındayım..

Birbirinizi sevin.. TAnrı Mesihte bizi bağışladığı gibi birbirinizi bağışlayın.

RAbbimiz İsa Mesih’in esenliğinde kalın!