ANASAYFA Forum SEKÜLER KONULAR… Cinsellik, Eşcinsellik Cinselliğin İyileştirilmesi Re: Cinselliğin İyileştirilmesi

#29621
Anonim
Pasif

Tövbeye yönelten istekliliğin bir botutu da vardır: İsa’nın ve diğer inanlıların yardımıyla eşcinsel alışkanlıkları bırakmak. Bu alışkanlıklar eşcinsel ilişkiler, tensel olmayan ama eşcinsel bağ oluşturan romantik ilişkiler, eşcinsel pornografi, zorlayıcı fanteziler ve mastürbasyondur.

Bunların hepsi; aynı cinsten olan kişilerle sevgi bağı kurma çabalarıdır. Kişinin yalnızlığının acısını dindirme girişimleridir. Kişinin iç varlığındaki sevgiden yoksun kalmış olan çıplak yerleri örtme gayretleridir. Eşcinsel eğilimler; farkedildikten sonra kişinin yakınlık, ödül, zevk ve kimlik belirleme ihtiyacını karşılama yolu haline gelir. Ancak tanrı’nın isteği, özgür olmak isteyenlerin kendilerini örtmeye yönelik kusurlu çabalarını bırakmalarıdır. Bunları bırakmak için; gerekeni yapmamak, gerçekten istekli olup olmadığımızı ortaya koyacaktır. ” Özgür olmak istiyorum ” deyip de; eşcinsel davranışların sahte özgürlüğünü bırakmamak olmaz.

Eşcinsel ilişkiler ve diğer tutsaklıklar, günah olarak kabul edildiğinde; mücadele bitmiş olmuyor. İnsanlar değişmeyi isteyebilirler; ama zor kazanılan zaferler, aralıklı düşüşlerle gölgelenebilir. Buna rağmen ; bocalayan kişiler Tanrı’nın bizim için isteğinin özgürlük olduğunu bilmelidirler. Bu nedenle; ihtiyaç duyduğu desteğe sarılmalı ve sorumlu oldukları kişilere karşı açık davranmaya devam etmelidirler.

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.

Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle !

” En yücelerde Tanrı’ya yücelik olsun, yeryüzünde O’nun hoşnut kıldığı insanlara esenlik olsun ” ( Luka 2:14 ) jesus…rabbe hamdolsun