Front Page Forum SEKÜLER KONULAR… Kadın Cesaret Abideleri Re: Cesaret Abideleri

#30763
Anonim
Pasif

Gökkuşağının Ötesinde

Sevmek için yaşa. Yaşamak için sev. ( Amy Carmichael )

Aşağıdaki öykü, Tammy Koh adlı bir iş kadınına aittir:

Tammy yıkılmış bir halde Singapur’a döndü. Dostlarına gönderdiği bir mektupta şunları yazdı: ” Tanrı’ya bana verdiği esenlik ve koruması için şükrediyorum. O’na daha fazla bağımlı olmam ve İsa Mesih’in, öğrencileri tarafından ihanet edilip terk edildiğinde çektiği acıyı anlamam gerektiğini öğrendim.”
Aklı hala geride bıraktığı kadınlarda – kahkaha ve gözyaşlarını, zorlukları ve başarıları paylaştığı işçilerdeydi. Ekip, önderleri olmadan işi yürütmeye çalışıyordu, ama bu zor oluyordu. Tammy ise davasını sürdürmek için elinden geleni yapıyordu. Bir başka Asya ülkesine yaptığı seyahat sırasında, yetim çocuklara yardım etmek üzere benzeri bir işletmeyi orada da başlatma fırsatı doğdu.
Özel ilişkilerinde, annesiyle arası o denli iyileşmişti ki, kadın Tammy’nin Nepal’a geri dönme isteğini destekliyordu. Ardından hiç beklemediği büyük bir mutluluk yaşadı. Tammy, babasının Rab’be yönelmesine yardımcı oldu.
Dört ay sonra Nepal mahkemeleri, daha önce benzeri görülmemiş bir şekilde Tammy’nin oturma izninin iade edilmesine karar verdi. Artık özgürce geri dönüp işinin başına geçebilirdi.
Tammy, Tanrı’nın onun yaşamındaki acı deneyimlerin izlerini silmesini hala hayranlıkla ve şaşkınlıkla karşılamaktadır. Tammy bir gün, O’nun sevgisinin ve lütfunun akıtılacağı bir kap vazifesi göreceğini asla düşünmemişti. Tanrı, Tammy’nin çocukluğundaki kötü deneyimleri, Nepal Krallığı’ndaki kadınlara karşı duyduğu derin bir merhamete dönüştürmüş ve onlara yardım edebileceği araçları sağlamıştı. Geçici olarak ülke dışına gönderilmesinin bile yararlı sonuçları olmuştu. Nepal’e giriş izni çıktığında, Tammy göksel Babası’nın vaadini anımsadı: “İşte senin önüne, kimsenin kapayamayacağı bir kapı koydum. Gücünün az olduğunu biliyorum, yine de sözüme uydun ve adımı inkar etmedin. ” ( Vahiy 3:8 )
Tammy bir gün bütün işletmelerin yönetimini Nepalliler’e devretmeyi umut etmekte ve bu konuda Tanrı’ya güvenmektedir. Yüreği hala Himalayalar’da olsa bile. Rab, onu başka yerlere, belki de komşu ülkelerde aynı işi başlatmak üzere gönderirse buna itaat etmeye hazırdır.
Tammy’nin ufku artık çok genişledi. Tehlikeleri göze almanın, Tanrı’ya hizmet etmenin bir parçası olduğunu öğrenmiş bulunuyor – her fırtınanın ardında harika bir gökkuşağının olduğunu da…

hac5 tanri sevgidir
İnsan, canına karşılık ne verebilir ?
Dünyayı kazansan neye yarar ?