#31181
Anonim
Pasif

happychristmas;10212 wrote:
Ben 1 ay once iman ettim ama ben yine eski kucuk günahları işleyen, ben yine sıkılgan ben. Inanç konusunda rahatım yani huzurluyum bazı sorularım olsa da. Ama inanın ki Hristiyan olmadan önceki tüm saçma düşüncelerim tüm inanca dayalı takıntılarım ortadan kalktı ve mutluyum. Bir insan biz kardeşiz dediğinde ilk defa haklı buldum ve ona inandım. ve bunu söyleyen Hristiyandı. Sanki hep Imanlıydım işte gerçeği buldum

Sevgili happychrıstmas,
Bir ay önce İsa Mesih’e iman ettin ve kurtuldun. Bunun için çok seviniyoruz, ama gökte melekler de bunun için seviniyorlar ve sevinçle coşuyorlar.

Bir kimse İsa’ya iman eder etmez melek olmuyor. Günahlarımızla, zayıflıklarımızla olduğumuz gibi İsa’ya geliyoruz ve O bizleri bağışlıyor, günahlarımızdan arındırıyor ve İsa Mesih gelip yüreğimizde taht kuruyor, artık O’nun çocuğu oluyoruz. Ondan sonra İsa başlıyor bizim hayatımızda çalışmaya, bizleri değiştirmeye..

Seni Rab değiştirmeye başlamış bile happychrıstmas. Yaşamında birçok şeylerin değiştiğini söylüyorsun. Sende, Tanrı’nın istemediği kötü alışkanlıklar, zayıflıklar ve günahlar varsa, seni değiştirmesi için dua edebilirsin. İsa Mesih’in haç üzerinde dökmüş olduğu O kutsal KAN, bizim geçmişteki, şimdiki ve gelecekteki günahlarımızı bağışlayacak güçtedir.

Ben de kendi yaşantımdan biliyorum. İlk iman ettiğimde hemen bir melek olmadım, ama her günah işleyişimde içimdeki Kutsal Ruh beni uyardı, pişmanlık ve huzursuzluk duymaya başladım. Hemen İsa Mesih’ten özür diledim, günahlarımı bağışlaması, beni temizlemesi için dua ettim. Bunu her zaman yapmalıyız, her günaha düştüğümüzde Rab’be koşmalyız, günahlarımızı O’na itiraf etmeliyiz. O’na gittiğimiz zaman İsa Mesih’in kollarını açmış bizi beklemekte olduğunu göreceğiz.