ANASAYFA Forum HRİSTİYAN TÜRKLER Türklük, Hristiyanlik Atatürk’ün İslam’a Olan Desteği – Yorumun Böylesine Ne Demeli? Re: Atatürk’ün İslam’a Olan Desteği – Yorumun Böylesine Ne Demeli?

#29999
Anonim
Pasif

Sevgili Orhan Devletimizin kurucusu, Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK askeri ve siyasi dehasıyla ön planda tutulmalıdır; anlamsız ve kısır tartışmaların içine çekilmemelidir. ATA’ mızı inanç ile ilgili konularda tartışma konusu yapmayı aziz hatırasına saygısızlık olabilir endişesiyle doğru bulmuyorum. Bu nedenle samimi olarak ilkelerini sahiplenmemizin daha doğru olacağı düşüncesindeyim.

Arasıra girdiğim bazı forumlarda, bazı kişilerin değişik kişilere, kurumlara hatta insanlar tarafından kutsal sayılan değerlere haksızca ve insafsızca hakaret etiklerini hatta küfür ettiklerini üzülerek müşahade ettim. Sevmesekde saygılı olmalı, yasalara uygun davranmalıyız. Bazı kişilerin alışkanlık haline getirdiği saygısızca yaklaşımların kökeninde Türk aile yapısını tahrip etme çabalarının olduğunu düşünüyorum. Günümüzde ne yazık ki bazı kişilerde etkin olan bireycilik, menfaatcilik, aidiyetsizlik v.b düşünce ve uygulamalarda çok önem ve değer verdiğim, Türk toplumunun çekirdeği olan Türk Aile birlik ve bütünlüğüne, örf ve ananelerine gerekli özenin verilmemesinin yadsınamaz payı olduğunu düşünüyorum. Bu konuda anne ve babalara çok önemli görev düştüğü kanısındayım. Ebeveynler çocuklarına atalarımızdan miras kalan değerleri ısrarla aşılayarak terbiyeli, büyüğüne saygılı, küçüğüne sevgili, ülkesine bağlı, ulusuna yararlı bireyler olarak yetişmelerini sağlamalıdırlar.