ANASAYFA Forum HRİSTİYAN YAŞAMI VE UYGULAMALARI ALO DUA Arkadaşım ve Ailesi İçin Dua Re: Arkadaşım ve Ailesi İçin Dua

#31579
Anonim
Pasif

@rut_debora 10665 wrote:

Şuanda o kadar üzgünüm ki…

Gazete haberi okuduğumda hiç aklıma gelmemişti boğazı kesilerek sırtı delik deşik edilerek öldürülen kızın benım tanıdığım olacağı…

Daha gencecik, boncuk gibi bir ablamdı… Bir yaşında kızı üç buçuk yaşında oğlu vardı… Dükkanına girerek -nedeni bilinmiyor- psikopatça öldürülmüş…

O kadar kötüyüm ki… Ya RAB! Sana yalvarıyorum bu kötüye giden insanlarımıza, bizlere yol göster. Merhametini güzelliğini hepimize tattır. Sevginden yoksun bırakma bizi N’olur! Senin güzelliğini bilmeyen insanlar böyle kötü işlere sürükleniyorlar.

Sana yalvarıyorum onların hayatlarını kendı denetimine al ve şekillendir. Kalplerine sevginden, merhametinden, esenlığınden koy.Onlara bizleri ne kadar çok sevdığını söyle, bizler için nelere katlandığını. Onlara(bize de ) güç ve şeytana uymasınlar.

RAB’bim sana yalvarıyorum bu işi yapanlar bulunsun. Elini kolunu sallayarak gezmesin ortalıklarda.

Dilerim bulunur ve onunda kalbine sevginden damlar.

canım kardeşim
inan seni teselli edecek kelimeler bulmakda zorlanıyorum . Ama biliyorum ki sen Rab’bin sevgili kızısın o sarıp sarmalıyacak acını onaracak. Ne yazık ki toplumda şiddet her gecen gun artmakda ve bizim elimizden sadece onlar için dua etmek geliyor. ve diyoruzki “Tanrım onları affet ne yaptıklarını bilmiyorlar” .
Em kısa sürede konuşalım olur mu
esenliğin hep üzerinde olsun
amin