2 gün önce

Hristiyan Türk

www.youtube.com/watch?v=wW5luyfWnt0&index=63&list=PLQfi14V3hH0IDgiFzmmJbgW5XFZ0uohSkAçıklama ... Daha fazla görDaha az gör

Facebook üzerinde aç

2 hafta önce

Hristiyan Türk

'I am the good shepherd. The good shepherd lays down his life for the sheep' (JOHN 10:11)
******************************************

''BEN İYİ ÇOBANIM. İYİ ÇOBAN KOYUNLARI UĞRUNA CANINI VERİR' (Yuhanna 10:11).

İyi bir çoban, kuzularını otlatır, susuzluklarını gidermek için su kıyılarına götürür, tüm ihtiyaçlarını karşılar. Kurtların onları kapmaması için sürekli olarak onları gözetir, güvende olmalarını sağlar. Kuzuların her biri çok değerlidir iyi çoban için.

İsa Mesih kendisini iyi bir çobana, Şeytan'ı Kurt'a, bizleri de kuzulara benzetmektedir. O, tüm ihtiyaçlarımızı karşılayan, ruhsal susuzluğumuzu gideren, Şeytan'ın saldırılarına karşı bizi korumaları için meleklerini görevlendiren, sıkıntı ve zorluklarda her zaman yanıbaşımızda olan iyi çobanımızdır bizim. En önemlisi yolumuzu şaşırıp kaybolduğumuzda bizi boşvermeyen, arayan, bulan, kurtaran ve kucaklayan bir RAB'dir.

İsa Mesih, Tanrı'dan uzak, günah bataklığına batmış, kendi çabalarıyla kurtulmaya çalışan, çaresiz, kayıp tüm insanları bulup kurtarmak için dünyamıza geldi. O, ezelden beri Tanrı'nın öz varlığında vardı. Tüm yüceliğinden soyunarak insan bedeni aldı, bakire kız Meryem'den mucizevi bir şekilde doğarak dünyamıza geldi. Günahlı insanın çekmesi gereken korkunç günah yargısını kendi bedeninde taşıdı. Gönüllü olarak çarmıh ölümüne razı oldu. Bunu, günahlı ve kayıp insanları çok sevdiği, yok olmalarını istemediği için, onları kurtarmak için yaptı.
Sevgili dostum, İsa Mesih seni seviyor. O, senin günahlarını, isyanlarını, günah bataklığındaki çaresiz çırpınışlarını, suçluluk duygularını biliyor ve görüyor. Her insan günahlıdır ve herkesin bu kurtuluşa ihtiyacı vardır. O bugün sana kurtuluş elini uzatıyor. O eli tut, tövbe ederek ve İsa Mesih'i Rab ve Kurtarıcın olarak yaşamına alarak kurtulacaksın..
... Daha fazla görDaha az gör

Facebook üzerinde aç

4 hafta önce

Hristiyan Türk

THE LORD IS FAR FROM THE WICKED BUT HE HEARS THE PRAYER OF THE RIGHTEOUS' (Proverbs 15:29).
-----------------------------------------------------------
GÜNAH SENİ TANRI'DAN AYIRDIĞI İÇİN DUALARIN YANITSIZ KALIR

Tanrı kutsaldır, günahtan, kötülükten nefret eder, günah içerisinde yaşayan ve kötülük edenlerden uzak durur, onların dualarını yanıtlamaz. Günah ve kötülük, Tanrı ile insan arasına duvar gibi girerek insanı Tanrı'dan ayırdığı için Tanrı duaları duymuyor, yanıt vermiyor. Yaratılışın başında Tanrı Aden bahçesinde Adem ve Havva ile iletişim içindeydi. Onlar için gerekli olan herşey o bahçede mevcuttu; hiçbir eksikleri yoktu cünkü Tanrı onlara herseyi saglamıstı,. Onlarla konuşup bahçede bulunan her ağacın ürününden yiyebileceklerini, sadece iyiyi ve kötüyü bilme ağacından yememeleri için onları uyarmıştı. Yılanı kullanarak Havva'ya yaklaşan Şeytan, yasak meyveden yemeleri için onları ayarttı. Adem ve Havva'nın önüne iki seçenek sunulmuştu. Biri Tanrı, diğeri şeytan tarafından ... Tanrı onları tehlikeye karşı uyarmış, yasak meyveden yedikleri anda ruhsal olarak öleceklerini söylemişti. Ama onlar Tanrı'nın uyarılarına değil, şeytanın yalanlarına kulak verip ayartıldılar, ruhsal anlamda öldüler. Sonra Tanrı'dan kaçarak saklanmaya çalıştılar. Günah Adem ve Havva'nın itaatsizlikleri yüzünden, irsi bir hastalık gibi tüm insan soyuna bulaştı; insan lanetli ve ölümlü oldu. Adem ve Havva'nın bir oğlunun kıskançlık yüzünden kardeşini öldürmesiyle de İLK CİNAYET işlenmiş oldu. Burada günahın getirmiş olduğu korkunç sonucu görüyoruz. Günah insanı Tanrı'dan ayırır, ruhsal ölüm ve lanet getirir insanın yaşamına.

Eğer sen, İsa Mesih'in çarmıhta senin günahlarının bedelini ödediğine iman etmemiş, O'nu yaşamına Rabbin ve Kurtarıcın olarak almamışsan, ruhsal olarak ölüsün ve sonsuz yargıyla karşı karşıyasın. Günah duvarı, seni Tanrı'dan ayırıyor; bu yüzden Tanrı dualarını duymuyor ve yanıt vermiyor. Ama bugün yaratıcın ile barışman için fırsatın var. Şu şekide dua ederek İsa Mesih'i yaşamına davet edebilirsin:

'Ya Rab, günahlıyım, kayıpım. Senin, çarmıhta günahlarımın bedelini ödediğine iman ediyorum; günahlarımdan tövbe ediyorum. Seni yüreğime Rabbim ve Kurtarıcım olarak kabul ediyorum. Gel, yaşamıma gir, beni yepyeni bir insan yap. AMİN..
... Daha fazla görDaha az gör

Facebook üzerinde aç

1 ay önce

Hristiyan Türk

youtu.be/bjF5k8FlTEoİstanbul Protestan Kilisesi Vakfı ... Daha fazla görDaha az gör

Facebook üzerinde aç

1 ay önce

Hristiyan Türk

HAYATIMDA DOĞRU OLARAK YAPTIĞIM BİR ŞEY VARSA, İSA MESİHİ HAYATIMA RABBİM VE KURTARICIM OLARAK KABUL ETMİŞ OLMAMDIR! ... Daha fazla görDaha az gör

Facebook üzerinde aç

1 ay önce

Hristiyan Türk

DON'T START YOUR DAY WITH THE BROKEN PIECES OF YESTERDAY!
EVERY MORNING WE WAKE UP IS THE FIRST DAY OF THE REST OF OUR LIVES.

Beginnen Sie Ihren Tag nicht mit den gebrochenen Stücken des Gestern!
JEDER MORGEN, DEN WIR AUFWACHEN, IST DER ERSTE TAG DES RESTES UNSERES LEBENS.

Ne commencez pas votre journée avec les morceaux brisés d'hier!
Chaque matin, nous nous réveillons est le premier jour du repos de nos vies.
... Daha fazla görDaha az gör

Facebook üzerinde aç

1 ay önce

Hristiyan Türk

İSA MESİH'İN EVLİLİK VE BOŞANMA HAKKINDAKİ BAKIŞ AÇISI (Mutlaka izleyin)youtube.com ... Daha fazla görDaha az gör

Facebook üzerinde aç

2 ay önce

Hristiyan Türk

1 TİMOTEOS 6:10
Çünkü her türlü kötülüğün bir kökü de para sevgisidir. Kimileri zengin olma hevesiyle imandan saptılar, kendi kendilerine çok acı çektirdiler.

MARKOS 10:25
Devenin iğne deliğinden geçmesi, zenginin Tanrı Egemenliği'ne girmesinden daha kolaydır.”

LUKA 16:13
“Hiçbir uşak iki efendiye kulluk edemez. Ya birinden nefret edip öbürünü sever, ya da birine bağlanıp öbürünü hor görür. Siz hem Tanrı'ya, hem paraya kulluk edemezsiniz.”

VAİZ 5:10-12
Parayı seven paraya doymaz, Zenginliği seven kazancıyla yetinmez. Bu da boştur.

Mal çoğaldıkça yiyeni de çoğalır. Sahibine ne yararı var, seyretmekten başka?

Az yesin, çok yesin işçi rahat uyur, Ama zenginin malı zengini uyutmaz.
... Daha fazla görDaha az gör

Facebook üzerinde aç

2 ay önce

Hristiyan Türk

CEHENNEMİN ÇIKIŞ KAPISI YOKTUR, AMA CENNETİN BİR GİRİŞ KAPISI VARDIR, O KAPI DA İSA MESİHTİR! ... Daha fazla görDaha az gör

Facebook üzerinde aç

2 ay önce

Hristiyan Türk

YAKUP 1:17
Her nimet, her mükemmel armağan yukarıdan, kendisinde değişkenlik ya da döneklik gölgesi olmayan Işıklar Babası'ndan (Tanrı’dan)gelir.
... Daha fazla görDaha az gör

Facebook üzerinde aç
[/column_1]

 

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar